Kolagen patří mezi nejrozšířenější skupinu živočišných bílkovin. Jedná se o látku, která má pozitivní vliv na kůži, nehty, vlasy a zejména na chrupavky, šlachy, vaziva a kosti. Kolagen je možné míchat s celou řadou dalších látek.

Pokud jste se rozhodli pro koupení, některého z produktů obsahující kolagen, máme pro vás dobrou zprávu. Máte celou řadu možností, protože je na trhu nepřeberné množství přípravků, které zaručují doplnění stavu kolagenu ať už kosmetické přípravky ve formě krémů, gelů a mastí, nebo různé multivitaminové komplexy a tablety s kloubní výživou.

Pokud máte problémy s pohybem, můžete si koupit doplněk stravy, který bude příznivě působit na šlachy, vaziva i kosti. Základní látkou bude již zmíněný kolagen. Ten je možné smíchat například s lecitinem ze sóji, glukosaminem, organickým MSM nebo můžete přidat chondroitin žraločí. Všechno jsou to přírodní látky, které vám pomohou usnadnit váš pohyb.

Jestli vás trápí matné a lámavé vlasy, vyberte si optimální doplněk stravy, který vám s tímto problémem pomůže. Základní surovinou je opět kolagen. Ten je vhodný smíchat například s inositolem nebo organickým MSM.

Co se týče výrobků ve formě tablet nebo tobolek, máte většinou na výběr z mnoha různých druhů potravinových doplňků, dodávajících tělu celou řadu minerálů, vitamínů a stopových prvků. Cenová relace těchto výrobků většinou začínají okolo pětistovky za dvacetidenní/měsíční balení, ale samozřejmě jsou výrobky dražší a v případě větších baleních se pochopitelně ceny mohou pohybovat v řádech tisíců a nemáte jistotu, že využijete všechny obsažené vitamíny, minerály a stopové prvky, za které jste zaplatili.

Potravinové doplňky na míru

Co se tím snažím naznačit? Ono je to v podstatě jednoduché. Každý jsme jiný, neexistuje stoprocentně spolehlivé univerzální řešení pro všechny. Proč kupovat nějaký přípravek, jen kvůli jedné či dvěma složkám, když zbylých X složek je pro mé tělo zbytečné, protože netrpím jejich nedostatkem.

Vyberte si vlastní doplněk stravy

Jak by bylo skvělé, kdyby si člověk mohl namixovat svůj vlastní potravinový suplement a ve výsledku tak platit jen za to, co skutečně potřebujete a nevyhazovat peníze oknem?

Nedostatek kolagenu se v organismu projevuje také stárnutím pokožky a vznikem vrásek. V tomto případě je nutné látku vašemu tělu dodat. Vhodný doplněk stavy, který vám pomůže, aby vaše pokožka vypadala opět mladistvě, není problém vybrat. Na pleť je kromě kolagenu výborný také maca kořen. Je zdrojem energie a podporuje fyzickou a psychickou výkonnost. Kromě těchto dvou zmíněných látek si můžete na vybrat také doplněk stravy, který bude obsahovat vitamín B5 kyselinu pantothenovou. Jedná se o vodě rozpustný vitamín, který má pozitivní vliv nejen na lidskou pokožku, ale také na vlasy a nehty. Snižuje také míru únavy a vyčerpání.

Ať vás již trápí bolestivý pohyb, matné a lámavé vlasy a nehty nebo stárnutí pleti, je zapotřebí dodat vašemu tělu dostatek kolagenu spolu s dalšími látkami, které si vyberete. Získáte tak doplněk stravy přímo na míru vašim potřebám.