Kolagen na pleť

Kolagen má celou řadu pozitivních účinků přímo na pokožku, jak přímo na jejím povrchu, tak i ve vnitřních vrstvách. Díky jeho pozitivním vlastnostem našel kolagen široké uplatnění zejména v kosmetickém průmyslu. Desítky firem chrlí stovky zázračných krémů s obsahem kolagenu a slibují zastavení procesu stárnutí, omlazení kůže, navrácení její pružnosti a zdravého vzhledu, zmizení vrásek, akné…

Zázraky sice nikdo nedokáže, ale je fakt, že působením kolagenu, se může vyřešit spousta nepříjemných kožních problémů.

Regenerace kůže

Díky němu dokáže kůže rychleji regenerovat, zejména při popáleninách a léčení popáleninových jizev se hojně využívá kolagenu, urychlení hojení a růstu nové kůže. Taktéž pomáhá vyrovnat barevnost kůže, dokáže zesvětlit až úplně odstranit stařecké a pigmentové skvrny. Příznivě působí při hojení pooperačních jizev a stehů.

V případě gelů a kosmetických přípravků, dokáže vstřebávající se kolagen pomoci při paradentóze a krvácení dásní, odstraňuje opuchliny víček a zostřuje zrak, blahodárné účinky na pleť jsme již zmiňovali, ale je dobré i zmínit, že pravidelné užívání přípravků na bázi kolagenu může ve vyšším věku povzbudit tvorbu vlastního kolagenu.

Nejen na pleť

Kolagen je také látka, která vám pomůže v případě, kdy vás trápí slabé a často lámavé nehty. Chcete-li je zpevnit je vhodné kromě zmíněného kolagenu používat také organické MSM, známé jako methylsulfonylmethan nebo dimethylsulfon. Jedná se o látky, které se běžně vyskytují v mase a mléčných výrobcích. Jsou přírodním zdrojem síry a sulfátů.

Podívejte se také jak funguje kolagen na klouby.