Kloubyšlachy a chrupavky jsou jedním z primárních polí působnosti kolagenu. Jeho přítomnosti zaručuje, že mají své potřebné vlastnosti, aby mohly plnit svou úlohu. Taková chrupavka plní důležitou funkci, a sice tlumí nárazy a otřesy, dává kloubu pružnost a kolagen to umožňuje a v případě jeho nedostatku nemá chrupavka jak regenerovat a mohou se dostavit první problémy.

 

Vzhledem k pozitivním účinkům kolagenu na pohybový aparát je k dostání na trhu široké spektrum přípravků s aktivním kolagenem, které pomáhají zmírnit následky stárnutí a obnovují pohyblivost kloubů a navrací chrupavkám jejich požadované vlastnosti.

Zabránění opotřebení kloubů

Klouby se, stejně jako všechno ostatní, používáním opotřebovávají, zvláště při zvýšené námaze, například u profesionálních sportovců nebo lidí s fyzicky velmi náročným zaměstnáním. I případě zdravé a vyvážené stravy potřebuje tělo velké množství látek, aby zvládalo regenerovat namáhané klouby, šlachy a chrupavky, proto se velmi často stává, že klouby bolí, svaly tuhnou a pohyb se stává obtížným.

Ideální je proto doplňovat hladinu kolagenu a ostatních látek, pomocí potravinových suplementů a pomoci tak svému tělu s obnovou kloubní chrupavky, kloubů, šlach a regenerací svalů.